Čuvaj Stanleyjevega pokala

Phil Pritchard, uradni čuvaj Stanleyjevega pokala, je dejal, da je reakcija skoraj vedno enaka.Je pa nekaj reakcij, ki resnično izstopajo.

Bil je čas, ko se je trofeja odpravila v zvezno državo New York, da bi obiskala dečka po imenu Noah Doran, katerega oče je bil tretji krog službe v vojski v Afganistanu. Oče ga je presenetil s klicem po Skypeu.A to je bilo šele potem, ko je Stanleyjev pokal z limuzino prispel v Noetovo hišo.

101 najboljši trening vseh časov >>>

Potem je bil čas, ko je ženska stopila do Pritchard-a in Stanleyjevo skodelico sprejela za kavno žaro. Ne vem, ali je kdaj dobila kavo, zdaj pa je ljubiteljica hokeja, je dejal Pritchard.

In potem je bil prejšnji teden, ko je Pritchard skupaj z državno hokejsko ligo in Discover presenetil hokejsko ekipo ameriške pomorske akademije z največjo in najslavnejšo nagrado športa. Midshipmen so svojo najuspešnejšo sezono zaključili z rekordom 29-7-2 in sezono končali na osmem mestu države. Ne glede na to, ali gre za finale lige NHL ali presenetljiv obisk mladinskega hokejskega treninga, ko se Stanleyjev pokal izvali na led, je vsakič poseben.

Neverjetno je, je dejal Pritchard. Ko to vidijo prvič ali petdesetič, je vedno enako.

Obstaja strah in začudenje ter spoštovanje do pokala, starega 121 let, visokega 36 centimetrov in težkega 35 kilogramov. To je edini pokal v športu, ki se ne ustvarja vsako leto. To je del tistega, zaradi česar je Stanleyjev pokal tako poseben. Obstaja samo eden in vsakič, ko ga nekdo vidi, ga opomni na čas iz lastne osebne športne zgodovine - gledanje hokejskih tekem, padanje na svojega najljubšega igralca in ogled finala pokala Stanley.

Začelo se je leta 1989. Pritchard je bil prvi teden na novem delovnem mestu v Hokejski hiši slavnih, ko so ga prosili za pokal severno od Toronta in do Colina Pattersona, takratnega člana NHL prvaka Calgary Flames. Nekako sramežljivo sem dvignil roko in od tam je šlo, je dejal Pritchard. Resnično nisem dal roke, odkar ugibam. [Toda] biti tako blizu največje igre na svetu je precej posebno.

Takrat še ni bilo primera, da bi igralci na vrsti obdržali Stanleyjev pokal. Zdaj zmagovalec prvenstva NHL pokal ohranja večino poletja. Pokal nato potuje skoraj 300 dni v letu.

Če vprašate mojo ženo, sem bil ob napačnem času na napačnem mestu, je dejal Pritchard in dodal, da bi raje, da mu ni treba prečkati sveta z veliko nagrado NHL.

Za dostop do ekskluzivnih video posnetkov z orodji, intervjujev s slavnimi in še več, naročite se na YouTube!